Gdzie nurkujemy

Obszar Morza Bałtyckiego

Nurkowania wykonujemy na Zatoce jak i otwartym morzu. Wszystko zależy od stopnia zaawansowania grupy oraz pogody. Wybieramy tylko najlepsze-najbezpieczniejsze jednostki przeznaczone dla płetwonurków.

Ogromne, morenowe jezioro z dużą ilością wysp, stromych stoków pod wodą, wielkimi głazami narzutowymi i czystą wodą. Jezioro Dobskie jest jednym z niewielu rezerwatów na Szlaki Wielkich Jezior Mazurskich, w którym jest zakaz poruszania się za pomocą silników mechanicznych. Max gł. to 23m, pod wodą ogromna ilość okoni, szczupaków, płoci, leszczy, karasi, linów itd. Ciekawa szata roślinna i kilka starych wraków. Idealne na nurkowania nocne!

Jezioro Dobskie

Jezioro Mamry

Jezioro, w którym zacząłem moją przygodę i spędziłem jedne z najlepszych lat mojego nurkowego życia pracując w Mazurskim Centrum Nurkowym. Jezioro czyste, bogate we florę i faunę, morenowe o max. głębokości 43m. Nurkowania organizujemy na torze, tzw. „Zabawkach”, na którym znajdują się tunele z ogromnych opon, zatopiony las, platformy, 3 wraki jachtów, keson, huśtawka, rower wodny i wiele innych. Głębokość od 7 do 14m, widoczność do nawet 7m w poziomie. Wszystko oporęczowane. Jest możliwość zanurkowania z brzegu, ale najczęściej nad Zabawki dopływamy łodzią z MCNu.

Źródło: galeria Mazurskie Centrum nurkowe – www.mcn.mazury.pl

Innym wyjątkowym miejscem na Mamrach jest zatopiony wrak holownika przerobionego na żaglowiec „Arabella”. Wrak leży na stromym stoku, dziobem skierowanym w płytszą stronę. Nurkować na nim mogą tylko zaawansowani płetwonurkowie ze względu na głębokość 31-34m. Arabella tworzy niepowtarzalny klimat na mazurskim dnie, możemy zajrzeć do środka nadbudówki czy ładowni o podziwiać olbrzymi okazy Miętusów.

Wrak Arabella

Jezioro Ołów

Jezioro zlokalizowane 2km od miejscowości Ryn. Max gł. 40m. Pod wodą strome piaszczyste stoki. Widoczność nawet 7m. Na dnie znajduje się zatopiony tor od 7m-33m z autem, huśtawką, wrakiem dużej łódki i wiele innych.

Oprócz tego w Polsce często nurkujemy w Kamieniołomach takich jak:

  • Jaworzno
  • Piechcin
  • Honoratka

W Europie organizujemy wyprawy nurkowe do Norwegii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Austrii, Włoch, Grecji, Chorwacji, Czech, Czarnogóry. 

 

W Azji najczęściej nurkujemy w Tajlandii, Malezji, Indonezji, Filipinach.

W najbliższych latach planujemy inne egzotyczne kierunki wypraw!

Poza naszym kontynentem ściśle współpracujemy z bazą Koh Lanta Diving Center zlokalizowaną w Tajlandii na wyspie Koh Lanta. W tym centrum nurkowałem przez 3 długie sezony 2013-2016. Dokładny opis nurkowania na Lancie znajdziecie pod linkiem:

https://nurkujniebiegaj.com/koh-lanta-nurkowanie/